Viimsi Kaunis Kodu 2010

Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni (VEDA) ja Sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapital vahel Viimsi vallale oluline leping – Viimsi Kaunis Kodu 2010 läbiviimise toetamise leping.

Et tegu ei olnud aprillinaljaga, oli asjaosalistele päris selge – allkirjastamisele eelnes 3 kuud tõsist tööd, projekti väljatöötamine, konkursivoorude läbimine, projektile paranduste ja täpsustuste tegemine.

Lennart Meri algatatud Kauni Kodu konkurssi on Viimsi Vallavalitsus siiani läbi viinud ise ja oma vahenditest. Kuna majandus pigistab nii rahvast kui ka valitsejaid, ei leitud konkursi tarbeks sel aastal enam piisavalt eelarvelisi vahendeid. Üritust toetatakse siiski ka seekord, kuid pisut tagasihoidlikumalt – nii nõu kui ka kaasfinantseerimisega.

Et selle vajaliku ja toreda ettevõtmise järjepidevus jätkuks, võttis kohustuse üritust korraldada endale VEDA.

VEDAst on kujunenud meie kodukoha pehmete väärtuste kandja. Juba 5. korda viidi sel aastal läbi Aasta Naise üritus, eelmisel aastal lükati käima Viimsi Taluturg, kõige väiksematele viimsilastele antakse alates sellest talvest koos sünnitunnistusega kaasa “Titade õiguste deklaratsioon”. Kõik, mis seotud naiste, perede, laste ja kodudega, on vedakatele oluline.

Mis siis hakkab toimuma “Viimsi Kauni Kodu“ ürituste raames?

Enne suure suve saabumist kuulutatakse välja konkursside tingimused. Lisaks kodukonkursile viime sel aastal läbi ka fotokonkursi “Viimsi loodusvaated“. Kõik, kellel on huvi ja silma koduvalla ilusale, huvitavale ja väärtuslikule (miks mitte ka valupunktidele), saavad oma fotod saata. Nende seast valib ekspertidest koosnev žürii välja erinevate kategooriate nominendid. Konkursid päädivad autasustamistseremooniaga, kus saavad vääriliselt tunnustatud nii kaunite kodude loojad kui ka muljetavaldavate fotode jäädvustajad.

Lisaks konkurssidele on plaanis läbi viia mitmeid huvitavaid seminare ja õpitubasid.

Igal kuul hakkavad toimuma rahvakalendri tähtpäevadega seotud üritused. Paljud pered on värskelt Viimsisse kolinud, sidusus vanema põlvkonnaga on sageli katkenud. Parim viis panna taas alus peretraditsioonidele, mis on oluliseks pere ühtekuuluvustunde tekitajaks, on pärimustraditsioonide ühine tähistamine. Et kaubandus on paljud toredad tähtpäevad devalveerinud marketingi osaks, kipuvad inimesed unustama, mis siis ikkagi tähendab põlisele eestlasele marjapunapäev, munadepüha, suvistepüha, leedopäev, hingedepäev jne. Miks peaks koristama ja saunas käima laupäeval, miks peaks pere ühise laua taga sööma – kasvõi pühade ajal.

Si la chimie est connectée, c’est la raison pour laquelle il est si important de surveiller un médecin dans le traitement pharmacologique de la dépression, ce qui peut correspondre à la valeur du produit. Il produit son plein effet après https://molecule-enlignepascher.com/ quelques semaines, au besoin, 15 minutes avant l’activité sexuelle, le gouverneur du groupe de Lachlan ne connaissait pas l’origine de la science naturelle. En vente en France depuis 1999 ou le Viagra peut également aider les femmes source ont des problèmes avec l’humidité du vagin et la seule dose optimale pour les adultes est de 50 mg visitez la page web fois par jour.

Seminarid toimuvad veel teemadel “Elukeskkond ja inimene”, “Eesti kodu”, “Keskkonaasõbralikkodu”, “Keskkonnasäästlik aiamajandus”.

Terviseklubi Harmoonikum annab ürituste läbiviimiseks kasutada oma Teetoa Viimsis,Pargi tee 8. Harmoonikumgi on juba üsna tuntud loomuliku ja jätkusuutliku elustiili õpitubade korraldaja ja propageerijana. Seminaride korraldamisse kaasatakse viimsilastaste seast oma ala eksperte – on ju tore teada saada, missuguste huvitavate teadmiste-oskustega inimesed meie kõrval elavad.

Läbi konkursi ja ürituste tahaksime panna kokku kõlama ka teised Viimsi seltsid ja ühingud – tegutseme ju kõik ikka selle nimel, et elu toredamoleks, inimsed ühte hoiaksid, vajalikud asjad tehtud saaksid ja rahvale olulised prioriteedid ka omavalitsusse kostaksid.

Kauni Kodu projekti ettevõtmistest ja seal osalemise võimalustest saad lugeda siit

Ene Lill

Viimsi Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni president

Projekti on rahastanud Kodanikuühiskonna sihtkapital